Pakkumised
Reis ümber Soome lahe
Heal lapsel mitu nime: Petrograd, Leningrad, Sankt Peterburg. 2003.a. tähistas Peterburi oma 300. aastapäeva. Seega on ta üks nooremaid Euroopa pealinnu, kuid üle 200 aasta oli ta Tsaari-Venemaa pealinn. Oma suuruselt on ta praegu Venemaa teine linn – Venemaa kultuuripealinn. Siin on võrratu arhitektuur, arvukalt kirikuid, paleesid, muuseume ja teatreid, ent kordumatu võlu annavad Peterburile Neeva jõgi ja kanalid. Ega asjatult nimetata Peterburit ka Põhjamaade Veneetsiaks. Sildade arvult on Peterburi maailma linnade seas esikohal, sildu on siin 379, neist ülestõstetavaid 21. Peterburi on parkide linn. Kõik see just ongi see, miks Peterburisse tasub ikka ja jälle tagasi tulla. Enam kui 42–st saarest koosnev linn on lummav igal aastaajal. Viiburi asutasid rootslased ristiretke ajal 1293. Venelased ja rootslased pidasid seal kandis aastasadade vältel kõvu taplusi. Aastani 1956 oli Viiburi Karjala-Soome NSV, edasi Leningradi oblasti koosseisus. Imatra lähedalt saab alguse Vuoksi jõgi, millel asub Imatra kosk. Kotka on sündinud metsast, merest ja jõest. Esimesed viited viikingite sadamale kaitstud merelahes ja laopaigale on ürikutes 1300. aastatest.
1.päev – 24.07. P
07.30 Väljasõit kokkulepitud kohast. Piiriületus Narvas. Keerake kellad 1 tund edasi!!!
Teel külastame Peterhoffi, maailma üht kaunimat lossi- ja sadade kuldsete skulptuuridega pargi- ja lossikompleksi Alumist parki. Lossi ei sisene. Pärastlõunal saabume Peterburi. Esmatutvus linnaga. Soovi korral külastame kaubandus- ja puhkekeskuses „Planeta-Neptun“ asuva Okeanaariumi (haide show kell 19.00)
Ööbimine hotellis Sankt-Peterburg***
20.00 Õhtusöök sama hotelli restoranis „Zimnii Sad“ (talveaed).
2.päev- 25.07. E
07.30 – 08.30 Hommikusöök hotellis (sama restoran, rootsi laud).
09.00 Ekskursioon bussiga ja jalgsi: Ermitaaž (kui sisenemisega, siis vaja ette tellida) ja Palee väljak, Vassili saar, sfinksid, Rostra sambad, Peeter-Pauli kindlus (30 min. jalutuskäik territooriumil).
12.00 Traditsiooniline suurtükipauk keskpäeva tähistamiseks. Ekskursioon jätkub: Kaasani kirik, mosaiikkirik Spas na Krovi, mis ehitati Aleksander II hukkamispaigale, Marsi väljak, Suvorovi prospekt, Jaani kirik (sisenemisega). Peale ekskursiooni vaba aeg lõunatamiseks ja iseseisvaks linnaga tutvumiseks. Võimalus tellida laevakruiis kanalitel. Tellimus palun esitada koos reisi broneerimisega. Lõunatamiseks soovitame proovida uut kiirsöögiketti, milledest näiteks Tshainaja Loshka (teelusikas) pakub ehmatavalt moodsas interjööris täiesti klassikalisi ja suurepäraseid pliine ning muudki soodsat head ja paremat. Asub südalinnas Nevski 44 (peaaegu Gostinõi Dvori vastas), avatud 8.30-22.30.
19.00 Õhtusöök restoranis NEP Dvortsovaja väljaku lähedal. Ööbimine samas hotellis.
07.30 – 09.30 Hommikusöök hotellis (sama restoran, rootsi laud).
10.00 Lahkume hotellist ja sõidame Puškinisse (Tsarskoje Selosse), kus külastame Katariina paleed. Sinikuldne Katariina palee, mille ehitamist alustati veidi vähem kui kolmsada aastat tagasi, sai tõeliselt grandioosse ilme 18. sajandi keskel kuulsa itaalia arhitekti Rastrelli käe all, kes on oma käekirja jätnud ka Peterburi paljude ehitiste ilmesse. Tsarskoje Selo lossi- ja pargiansambel kuulub vaieldamatult Euroopa pärlite hulka. Kuidas see saakski teisti olla, kui Venemaa toonased valitsejad tegid kõik, et oma Lääne-Euroopa kolleegidega sammu pidada või, veel parem, neid üle trumbata. Vaba aeg meenete ostmiseks ja lõunatamiseks. Soovi korral võib kohe sõita tagasi Peterburi ja seal lõunat süüa. Peale lõunat vaba aeg või puhkus hotellis.
19.00 Õhtusöök restoranis „Nevsky“. Ööbimine samas hotellis.
4.päev – 27.07. K
08.00-09.00 Hommikusöök hotellis (sama restoran, rootsi laud).
09.00 Lahkume Peterburist ja võtame suuna Karjala maakitsusele. Teel külastame Kroonlinna (48 km), kus asuvad sõjamereväebaas, L. Koidula ja M. Härmaga seotud paigad, 0-punkti tähis. Sõidame tagasi Viiburi maanteele. Teekond jätkub mööda Karjala maakitsust, mis jääb Peterburi linna, Soome lahe, Soome Vabariigi ja Laadoga järve vahele ja mille keskus on Viiburi linn (144 km). Karjala maakitsus kuulus enne Teist maailmasõda Soomele, siis anastas selle NSV Liit ja praegu kuulub ta Leningradi oblastisse. Linna tähtsaim vaatamisväärsus on 13. sajandi lõpust pärinev Viiburi kindlus. Linna ümbritsenud müürist on säilinud paar torni. Säilinud on ka Alvar Aalto projekteeritud ja 1927–1935 ehitatud linnaraamatukogu hoone, hiljuti avatud Väinamöise kuju Monrepose pargis jne. Peale lühikest peatust jätkame teekonda Soome poole. Nuijamaa (43 km) piiripunktis on passikontroll ja siis olemegi Soomes. Lõuna-Karjala pealinn Lappeenranta (27 km) on tähtis laevateede sõlmpunkt. Siit saavad alguse Saimaa järvetuurid. See on lahkete ning heatujuliste inimeste linn, kel on lisaks elurõõmus karjala iseloom. Linn asub looduslikult kaunis kohas ja selle kindlus on meenutus ida ning lääne vahelisest ajaloost. Armsad väikesed muuseumid, kohvikud ja poekesed. Külastame Lappeenranta liivalossi, mis on Soome suurim liivaskulptuur. Sõit Imatrasse (35 km), mille kuulsaim vaatamisväärsus on kosk, mida on käidud imetlemas juba mitusada aastat.
18.00 Imatra kose veemäng. Kosk avatakse vaatamiseks ainult suveõhtuti. Koske ümbristeb Kroonipark, kus on säilinud endised vaatepaviljonid ja suveteater. Kose kõrval asub romantilisi keskaegseid rüütlilosse meenutav juugendstiilis ehitis. See on oskuslikult restaureeritud Soome vanim luksushotell. Ööbimine hotellis Vuoksenhovi
19.30 Õhtusöök hotelli restoranis Amanda (rootsi laud).
5.päev – 28.07. N
09.00 Hommikusöök hotellis (rootsi laud). Hinnas on ka hommikusaun (07.00-09.00).
10.00 Võtame suuna Kotka poole. Haminast (121 km) alates on see tee mööda Soome lõunaosa kulgev Kuningatee, praegune tavaline maantee, kuid siin sõitsid juba XIV sajandil kuningad, nende kannupoisid, kaupmehed, rändnäitlejad ja sõjamehed, kel Soome, Rootsi ja Norra vahel asja oli. Kymi ääres paiknev Kotka (26 km) on tänapäeval lõunapoolse Soome tähtsaim lõhekeskus ja üks Soome suurimaid sadamaid Soome lahe ääres. Tal on põnev ajalugu Venemaa piirilinnana. See kaunis mereäärne linn rajati Katariina II poolt Merevaiguteele ehitatud kindluse kõrvale. Tutvume vanasse meresoppi rajatud Sapokka pargiga. Soome kõige auhinnatuim park, mille peamisteks kujunduselementideks on vesi ja kivid. Vett voolab siin väikestes ojades ja tiikides ning kohiseb 20 meetrise kosena. 31.07. on Kotka Merepäevade viimane päev (28.-31.07.). Merepäevi korraldatakse siin aastast 1962 igal aastal juuli lõpus. Põgus tutvus linnaga. Vaba aeg lõunatamiseks ja meenete ostmiseks.
16.30 Koguneme bussi ja alustame sõitu Helsingisse (136 km).
18.30 Peame olema Helsingi Läänesadamas. Saate kätte pardakaardid, minek laeva.
20.00 Väljub katamaraan Viking XPRS.
22.30 Saabumine Tallinna B-terminali (A-terminali kõrval).
HIND: 255 EUR
HINNAS: mugav buss, 4 ööbimist hotellis koos hommikusöökidega (rootsi laud), 4 õhtusööki, ekskursioonid vastavalt programmile, parkimised, laevapiletid (pardakohad) Helsingi-Tallinn, kohalike giidide teenus.
Lisatasu eest:
Viisa ja kohustuslik tervisekindlustus – 48€
Teised tasulised sissepääsud:
- Vahakujude muuseum 200 RUB
- Peterhofi park 350 RUB
- Peeter-Pauli kindlus 350 RUB (komplekspilet kirik ja vangikong)
- Ermitaaž 400 RUB, pildistamine 200 RUB
- Iisaku kirik 350 RUB
- Iisaku katedraali kolonnaad 160 RUB (õhtune pilet 300 RUB)
- Spas na Krovi mosaiigimuuseum 320 RUB (õhtune pilet 350 RUB)
- Tsirkus al 150 RUB (01.07 seisuga tsirkus puhkusel)
- Laevasõit Neeval 350 RUB
- Suveaed (restaureerimistööd)
- Vene muuseum 350 RUB
- Lõunasöök al.250 RUB
- Tsarskoje Selo Katariina loss ja Merevaigutuba 400 RUB, pargi külastus 100 RUB
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument!
Kurss seisuga 05.02.2011 1€= 39,06 RUB
NB! Viisa vormistamiseks:
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu!!! Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks; passikoopia; 1 dokumendifoto (värviline, matt, valgel foonil, nimi tagaküljele); foto, pass ja viisa raha palume esitada reisibüroosse vähemalt 1 kuu enne reisi algust; passi vahele andmed, milles on märgitud: neiupõlvenimi, kodune aadress ja telefon, töökoht (kool), amet, töökoha aadress ja telefoninumber, viimane Venemaa külastamise aasta, kas on sugulasi Venemaal, nende nimed.
HOTELLIS TULEB KÕIGIL SULARAHAS TASUDA 100 RUB PASSI/VIISA REGISTREERIMISE TASU!!!
Raha soovitame vahetada Eestis, kuigi suuremates kohtades aktsepteeritakse pangakaarti. Sõidu esimeseks päevaks peaks teele kaasa võtma söögipoolist. Ilmad võivad olla Peterburis väga muutlikud, seda tuleks arvestada reisikohvri pakkimisel.
Reisibüroo ei vastuta kütuse, viisa või tasuliste sissepääsude hinna muutumise eest.
Programmis võib toimuda muudatusi külastatavate objektide järjekorras.