+ Suurem kiri | - Väiksem kiri

Öömaja pole lahendus!


Projekti eesmärk on aidata aktiivseid koduta inimesi välja öömaja tasandilt luues odavate sotsiaalpindadega hoonete võrgu, kus praegused kodutud saavad oma sissetulekute (nt töötu abiraha) eest elamispinna ning lisaks ööpäevase valve, päevase nõustamis-, töö-, riideabi- jm teenuseid. Erinevalt teistest keskustest on seegi omapäraks nn väikese kommuuni tekitamine, mis väljendub ühtse pere ja ühtsete eesmärkide olemuses.


Jumalalaegas soovib rajada positiivse sotsiaalabisuuna. Kui öömaja/varjupaik tundub kaaslinlastele koheselt millegi negatiivsena, siis seek peab kujunema positiivseks näitajaks. Selle ümber luuakse positiivsuse aura, mis põlgamise asemel tekitab kaastunnet ja sümpaatiat nende inimeste vastu, kes on vabatahtlikult otsustanud oma elu parandada. See aitab kaasa ka annetuste kogumismehhanismi ja kaaslinlaste kaasamisele. Kui loome asutusele õige maine on lootust ka luua paremaid sidemeid pealinna suuremate ettevõtetega, kes oleksid nõus meie kliente tööotsinguil aitama.


Seegi lisategevuseks on osalemine erinevates projektides, millest olulisimad on toimetulekuklasside rajamine, väiksemate tootmissüsteemide rajamist (nt käsitöö, restaureerimine jne) ümberõppe võimaluste pakkumist, teenussüsteemide rajamist (nt tasulised muruniitmise, aknapesu jms). Kõik see on samaaegselt nii töökasvatus, kui lisasissetulek seegile ja tema klientidele. Lisaks on Jumalalaegas avanud esimese humanitaarabi kaupluse, mis lisaks riietele peaks tegelema ka inimestel majapidamises üle jääva mööbliga jms. Ka siin saavad seegi elanikud teha lisatööd nt pisiremondi või restaureerimise kaudu.